Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

koenigin 

Bohnice - "Hřbitov bláznů"

57 fotek 23.8.2017 - zobrazení 6 komentářů
Bohnický "Hřbitov bláznů" -
je tu uloženo okolo 4700 lidí. Kvůli omezené kapacitě jsou těla vyskládaná až do třech vrstev nad sebou. Tento prostor, daleko od lidí, byl určen k pohřbívání zemřelých, kteří nemohli být pohřbeni na běžných křesťanských hřbitovech. Nejsou tu však jen chovanci psychiatrické léčebny, kteří si sami vyráběli rakve, nebo jejich potomci. Jsou tu také lékaři, primáři, zdravotní sestry a všichni, kdo se starali o psychicky nemocné pacienty. Od 1. světové války tu také leží 48 italských válečných choromyslných uprchlíků z oblasti Tridentu, desítky srbských, ruských a bosenských zajatců, kteří se stali obětmi tyfové epidemie v improvizovaném bohnickém lazaretu, dále různí vrazi, pedofilové, sebevrazi či žháři. Dnes jejich existenci připomínají jen bezejmenné hroby porostlé břečťanem, mezi kterými lze spatřit jen pár náhrobků
Se hřbitovem je spojený příběh prostitutky Otýlie Vranské, narozené 9. března 1911, která přišla o život v pouhých 22 letech. Její tělo našli rozřezané ve dvou kufrech a odeslané vlaky na Slovensko. Do Bratislavy dojel kufr obsahující hlavu a dolní končetiny a téhož dne se našel v Košicích kufr obsahující trup. Tento zločin je známý především tím, že vraha nikdy nedopadli. Jedním z podezřelých byl četař Pavlíček, který se v době vraždy nacházel poblíž a odpovídal popisu. Během vyšetřování se údajně přiznal k činu přátelům, ale nikdy nepodal oficiální prohlášení. Později se stal pacientem léčebny, kde nakonec spáchal sebevraždu. Jeho tělo leží právě na zdejším hřbitově. Vraždu Otýlie Vranské mu nikdy neprokázali.
Hřbitov má pověst jednoho z nejtajemnějších míst a to především kvůli velké koncentraci negativní energie, které se má objevovat především v rohu u mohyly. Zde leží ti, kdo nedostali rozhřešení – sebevrazi, pedofilové, žháři, ale také šílení vrazi a násilníci, kteří většinu svých obětí škrtili nebo dusili. Někteří lidé tu mohou cítit tlak na krku a hrudníku. Další úsek hřbitova, kde se lidí necítí dobře, je část s pohřbenými dětmi, které se narodily duševně nemocným pacientům a rychle umíraly. Zajímavé také je, že břečťan, který hustě porostl hroby, stromy i vnitřní stěny hřbitovní zdi se nerozrůstá za hranice hřbitova.Lidé, kteří jsou zde pohřbení, mají jedno společné – jejich osudy a životní situace vzbuzují smutek. Většina z nich přišla o život dříve, než si je našla smrt. Přesto, ani po uzavření hřbitova, tu nenachází klid a odpočinek. Zloději odnáší vše, co se dá využít, vandalové tu zanechávají nesmazatelné stopy a v 80. letech se tu konaly sofistikované satanistické rituály.

Zdroj: http://www.opustenamista.eu/bohnicky-hrbitov-blaznu/
reklama

Komentáře

přidat komentář

Jste na konci alba

Sdílet album

Další alba autora
Podobná alba

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.

Partneři

Visa Mastercard Maestro American Express Visa Electron